5 powodów, dla których warto korzystać z mydła w płynie

Być może jeszcze nie jesteś przekonany do mydła w płynie. Być może to nawet nie kwestia przekonań, a przyzwyczajeń. Jeśli podobnie jak wielu ludzi masz nawyk mycia się mydłem w kostce, spróbujemy Cię przekonać, dlaczego warto go zmienić. I to wcale nie dlatego, że uwielbiamy dyspenser do mydła. (zapraszamy na stronę producenta Tork http://dozowniki.pl/do-mydla.html).

  1. Mydło w kostce ma bardzo wysokie pH. Skóra traci przez nie swoje naturalne sebum i łatwiej się wysusza. Dlatego właśnie dermatolodzy polecają tzw. syndety, czyli myjące żele o bardziej neutralnym pH. Tematem szczególnie należy się zainteresować jeśli nasza skóra ma tendencje do wysuszania się, wówczas negatywne działanie tradycyjnego mydła będzie silniejsze.
  2. Nawet jeśli uda się uniknąć powyższego problemu poprzez kupno lepszej i bezpieczniejszej dla skóry kostki myjącej (co oczywiście jest możliwe), pozostaje jeszcze problem z aplikacją. Mydło ma to do siebie, że paradoksalnie… brudzi, zostawiając ślady na całym zlewie, szczególnie wtedy, gdy używamy go w pośpiechu.
  3. Kolejną kwestią jest mydelniczka. Utrzymanie jej w czystości bywa kłopotliwe nawet dla ludzi, którzy nie mają żadnych problemów z utrzymaniem porządku. Wynika to z faktu, że do mydelniczki łatwo dostaje się woda, sprawiająca, że całość pleśnieje. Nawet bardzo ładne łazienki psuje często widok zaniedbanego pojemnika na mydło. O ile bardziej funkcjonalne i estetyczne są dyspensery do mydła?
  4. Mydła w płynie zazwyczaj zawierają znacznie mniej tłuszczu, za to znacznie więcej wody. Sprawia to, że są delikatniejsze. Ale to nie wszystko! Wszystkie nawilżające substancje ze względu na swoją konsystencję działają lepiej niż te zawarte w kostce.
  5. Trzeba też wspomnieć o kwestii mobilności. Czy ktoś z was wyobraża sobie zabieranie w podróż kostki mydła?

Oczywiście nikt nikomu nie zabrania używać mydła w kostce. Mamy jednak nadzieję, że rozważycie zmianę przyzwyczajeń, szczególnie jeśli może się przyczynić do poprawy jakości waszego życia. Tyczy się to nie tylko mydła.

Firma Tork oferuje także podajnik do ręczników.